V Chorvátsku vám pomôžu aj naši policajti, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

29. 06. 2021

croatia-chorvatsko-ilustr

Chorvátsko láka každý rok počas letnej sezóny tisícky slovenských dovolenkárov. Priamo v najnavštevovanejších oblastiach tejto prímorskej destinácie sú im už trinásty rok k dispozícii aj príslušníci slovenskej polície.Slovenskí policajti budú opäť pôsobiť v najnavštevovanejších oblastiach Chorvátska, v  Splitsko-dalmatínskej a v Primorsko-goranskej. Svoju misiu ukončia 31.augusta.

Pôsobiť budú v rekreačných oblastiach:

Trogir, Split, Podgora, Tučepi, Brela, Makarska

(Splitsko-dalmatínske policajné riaditeľstvo, policajná stanica Trogir, Ul. Put Muline 1).
V prípade potreby sú naši policajti k dispozícii na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 526.

Crikvenica, Novi Vinodolski, Opatija, Cres, Krk, Mali Lošinj, Rab, Baška, Malinska, Mošćenička Draga

(Primorsko-goranské policajné riaditeľstvo, policajná stanica Crikvenica, Ul. Kralja Tomislava 85/a).
K dispozícii sú na slovenskom telefónnom čísle +421 908 723 525.

Po dohode môžu byť slovenskí policajti vyslaní aj do iných oblastí – podľa vývoja aktuálnej situácie v dovolenkových destináciách.

Úlohou policajtov je zabezpečiť vyšší pocit bezpečnosti slovenských turistov dovolenkujúcich v Chorvátsku a poskytnúť im pomoc a asistenciu počas pobytu a tranzitu cez územie Chorvátska. V spolupráci s chorvátskou políciou budú dohliadať na slovenských občanov, a tak predchádzať prípadným incidentom zapríčinených slovenskými turistami.

Slúžiť budú v slovenských policajných uniformách vždy spoločne s chorvátskymi policajtmi. Slovenskí policajti budú na území Chorvátska vybavení služobnými cestnými vozidlami s označením POLÍCIA, avšak na území Chorvátska nemajú policajné právomoci.

Toto leto našich policajtov aj so služobnými vozidlami z Bratislavy až do Splitu  dopravuje Železničná spoločnosť Slovensko (ZSSK). Autovlak, ktorý národný dopravca prevádzkuje v spolupráci s rakúskym partnerom Österreichische Bundesbahnen (ÖBB), teda pohodlne dopraví do chorvátskeho letoviska nielen slovenských dovolenkárov, ale aj mužov zákona, ktorí budú počas prázdnin dohliadať na ich bezpečnosť.

Prví dvaja policajti s dvoma autami odcestovali do Splitu v utorok 29. júna. Na prelome júla a augusta sa policajné hliadky vystriedajú, prvá dvojica sa naspäť vráti opäť vlakom, a do Chorvátska pocestuje druhá dvojica, ktorej sezónna misia skončí 31. augusta.

Chorvátska polícia v roku 2006  odštartovala projekt „Bezpečná turistická sezóna“. Cieľom je pomoc zahraničným turistom, prevencia pred páchaním priestupkov a trestných činov, bezpečnosť cestnej premávky, dohľad nad štátnou hranicou a bezpečnosť na mori. Slovensko sa do tohto projektu zapája od roku 2008.


Tento článok bol prevzatý ako tlačová správa. Link na pôvodný článok

(Visited 1 times, 1 visits today)