Slovensko podporuje pobaltské štáty v súvislosti s migračnou situáciou na hraniciach s Bieloruskom, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

20. 08. 2021

videokonfera-ilustr

Migračná situácia na hraniciach Bieloruska s niektorými členskými štátmi EÚ bola v stredu 18. augusta 2021 témou mimoriadnej videokonferencie ministrov vnútra krajín Únie. Zástupcovia členských štátov EÚ vyslovili podporu a solidaritu Litve, Lotyšsku a Poľsku pri snahách o udržanie integrity vonkajšej hranice EÚ.

Odsúdili tiež zneužívanie migrácie na politické účely. Slovensko na konferencii zastupoval štátny tajomník MV SR Vendelín Leitner. Informoval o pomoci zo strany Slovenskej republiky: Vyslali sme do Litvy experta prostredníctvom EASO (Európsky podporný úrad pre azyl) a policajtov cez agentúru FRONTEX (Európska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž). Zároveň Slovensko poskytlo Litve humanitárnu materiálnu pomoc.

Zástupcovia SR pod vedením štátneho tajomníka MV SR Vendelína Leitnera

Slovenská republika bude sledovať požiadavky a potreby dotknutých štátov či agentúr EÚ a sme pripravení pomáhať aj naďalej. Sme priamymi svedkami inštrumentalizácie migrácie ako politického nástroja, čo považujem za absolútne neprijateľné a naša odpoveď musí byť jednoznačná a rázna tak, aby v budúcnosti k takýmto krízam nedochádzalo,” povedal štátny tajomník MV SR Vendelín Leitner.


Tento článok bol prevzatý ako tlačová správa. Link na pôvodný článok

(Visited 1 times, 1 visits today)