Pri kontrolách na hraniciach polícii pomôže aj finančná správa a väzenská a justičná stráž, Ministerstvo vnútra Slovenskej republiky

07. 07. 2021

paragraf

Príslušníci finančnej správy a príslušníci Zboru väzenskej a justičnej stráže budú podľa potreby a aktuálneho vývoja situácie nasadzovaní do spoločných hliadok spoločne s príslušníkmi Policajného zboru na bývalých hraničných priechodoch na vnútornej hranici s Maďarskom, Rakúskou republikou, Českou republikou a Poľskou republikou a na zabezpečenie verejného poriadku na celom území Slovenskej republiky.

Vláda v stredu 7. júla 2021 schválila posilnenie polície denným vyčlenením do 500 príslušníkov finančnej správy a do 200 príslušníkov Zboru väzenskej a justičnej stráže na zabezpečenie verejného poriadku a v súvislosti s opatreniami v boji proti koronavírusu SARS-CoV-2, a to v   období do 31. decembra 2021.

Minister vnútra Roman Mikulec informoval, že polícia po posilnení personálnych kapacít bude môcť postupne otvárať malé hraničné priechody, ktoré sú v súčasnosti uzatvorené. 

 “Máme 33 malých hraničných priechodov, ktoré boli uzavreté, budeme sa snažiť postupne čo najviac z nich sprejazdniť,” povedal minister Roman Mikulec  po rokovaní vlády. Potvrdil, že sa takisto na vybraných hraničných priechodoch, kde to situácia dovoľuje, uvažuje o vytvorení špeciálneho pruhu pre zaočkovaných.

Minister taktiež naznačil, že ak dôjde v okolitých krajinách k zhoršeniu pandemickej situácie, sprísni sa aj režim na hraniciach. Poukázal pritom na rastúce reprodukčné číslo COVID v Českej republike.


Tento článok bol prevzatý ako tlačová správa. Link na pôvodný článok

(Visited 1 times, 1 visits today)